- szerkesztés alatt -

Antibaby naplója 2004-2013

Antibaby naplója 2004-2013

Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel

2012. augusztus 29. - Antibaby

Neale Donald Walsch - Beszélgetések IstennelHetekkel ezelőtt ígértem ezt a bejegyzést, de nagyon lassan állt össze. Most sem érzem elég egyértelműnek a postot, de ez természetes, hiszen bizonyos dolgokat nem lehet tökéletesen átadni. Annál viszont, hogy "Olvasd el!", egy kicsit többet szeretnék írni róla.

Egyébként nem is biztos, hogy mindenkinek el kell olvasnia, én pl. meg vagyok győződve róla, hogy ha évekkel ezelőtt adja valaki a kezembe, olyan messzire hajítom, amilyen messzire csak tudom. Most meg, ugyan volt némi prekoncepcióm vele kapcsolatban, de hamar rájöttem, hogy feltölt és rengeteget ad.

Közel fél év alatt, szép lassan elolvastam, megrágtam... és persze gyakran látták nálam mások, akikből pont azt a reakciót váltotta ki, amit belőlem is kihozott volna pár éve. Volt, aki kapásból leezózott, mások az Isten szó hallatán néztek rám furán. Gondolták, biztos meghülyültem, "nem voltál te ilyen, kislányom" stb. Van, aki azóta is kérdezgeti, hogy akkor most megtértem-e és belépek-e valami szektába, vagy járni fogok-e templomba. Pedig a könyv épp nem ez az oldal mellett érvel, de ahhoz, hogy ez kiderüljön, nem elég a címét elolvasni.
Ahogy a fülszöveg is mondja: "Főként azoknak ajánljuk, akiket nem elégítenek ki a hagyományos vallások válaszai."
Így lettem én abszolút célcsoport, tekintve, hogy nemcsak nem elégítenek ki a vallások válaszai, de abban az értelemben, ahogy általában emlegetik, Istenben sem hittem soha, és azt hiszem, ez nem is változott.

A három kötet úgy épül egymásra, ahogy egy kamera egy ember szembogarától elkezd nyitni, egyre távolodva megmutatja a szobát, amelyben az ember ül, a házat, amelyben a szoba található, az utcát, amelyben a ház áll, majd tovább haladva, végül a világűrből tekint a bolygónkra, és még mindig távolodik és távolodik. Az 1. kötet tehát az egyénről (rólad), az ember saját problémáiról szól. A 2. kötet bolygónk helyzetéről, társadalmunk viszonyairól ír. A 3. pedig az univerzum egészéről.

Nem fogadok el mindent belőle. Olyannyira nem, hogy a 2. könyv kimondottan nem szimpatikus nekem, majdnem fel is adtam az olvasást, amikor annak bizonyos részeihez értem. De így utólag el tudom könyvelni úgy, hogy 20 éve íródott, és akkor még jó ötletnek tűnhetett, ami ma már nem.
Ugyanakkor az 1. és a 3. kötet bekerültek életem kedvenc könyvei közé. Azokat teleragasztgattam jelölőcímkékkel. Időnként előveszem őket, és elolvasok egy-egy fontos bekezdést. Nem mondom, hogy minden szava vakon követendő, de nagyon nagy gondolatokkal van tele, és hihetetlen logikus rendszert vázol fel... a miről is? A mindenről.

Ahogy már írtam, nem értek egyet benne mindennel. Nem az egyetlen és megkérdőjelezhetetlen igazságként ajánlom, összességében azonban nekem nagyon sokat adott. Mire a végéhez értem, már a környezetem is észrevette, hogy más ember lettem. Persze nem alapjaiban, hiszen ugyanaz vagyok, aki korábban, de elért valamiféle nyugalom. Mintha választ kaptam volna évtizedek óta foglalkoztató kérdésekre. Az egyik legfontosabb felismerésem egyébként, amire a könyv olvasása során jöttem rá, hogy a gyerekkori gondolataim és a világhoz való akkori hozzáállásom álltak legközelebb az igazság(om)hoz. Szerintem sokan vagyunk ezzel így, de a környezetünk elvárásai és az életben maradási (boldogulási) ösztönünk elvisz minket egy "téves" irányba. Azonban ezekre a "tévutakra" is szükség van, nagyon is, hiszen így jövünk rá, kik nem vagyunk. S ezáltal rajzolódik ki, hogy kik vagyunk igazából.

Hogy mit kaptam ettől a könyvtől és miért lett olyan fontos az életemben? Nagyon nehéz megmondani. Mindenesetre bizonyos részei a lelkemet felemelték, akármilyen szentimentálisan is hangzik. Ha olvastam belőle pár fejezetet, napokig a föld felett jártam, minden élethelyzet könnyű és átlátható volt. Én magam is könnyebben kezelhető lettem. Aztán, ha akár egy hétig nem jutott időm az olvasásra, szép lassan éreztem, hogy fogy ez a pozitív energia belőlem. Leültem olvasni, és újratöltődtem.
Olyan kérdésekben kaptam megerősítést, amelyekben mindig is úgy éreztem, hogy "szembe megyek a sok bolonddal az autópályán".

A könyv és több más "forrás" hatására összeállni látszik egy nagy kép, apró mozaikdarabkákból. A kép nagy része már a helyén van, egyes darabkáit viszont nehéz megtalálnom. Nagyjából egy éve történt a "pálfordulásom". Az azóta eltelt 10-11 hónap életem egyik legérdekesebb időszaka, és legizgalmasabb felfedezése. De benne van a lehetőség, hogy pár év múlva azt mondom majd: tévedtem. A könyvvel kapcsolatban szintén.

Amikor az olvasása végére értem, épp aznap sikerült a KRESZ-vizsgám is. Hirtelen felszabadultak az esti óráim. Nem kellett többet tanulnom, és nem maradt több elolvasandó oldal. Napokig nem találtam magamnak jó elfoglaltságot, csak pótcselekvéseket. Ezért két másik könyvbe is belekezdtem, bár még a Beszélgetések Istennel hatása alatt voltam. Annyira érdekelt ez a spirituális téma, hogy úgy éreztem, mostantól falni fogom az ezzel foglalkozó írásokat. Ehhez képest egyik könyv sem köt le igazán. Amibe mostanában belekezdtem, mind semminek tűnt. Üresnek, unalmasnak, felületesnek és semmitmondónak. Rabolja az időmet és az energiámat azzal, hogy pár mondatban összefoglalható mondanivalót terjengős romantikus sztoriba foglal, vagy ugyanolyan maszlagnak tűnik, mint annak idején azok, amiket messzire eldobtam volna. Vagy éppen túl szabatos, nyers tudományos szöveg.

A bejegyzés trackback címe:

https://antibaby2004-2013.blog.hu/api/trackback/id/tr16825015

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

bahha 2012.08.30. 21:48:55

lassan mehetsz a 700-as klubba ;)

2582 2012.08.30. 22:05:17

Biztos, de mi az a 700-as klub?

35831 2012.09.01. 08:14:28

1) Ha egy könyvben nem az van, mint amire a cí1me utal, akkor az egy ROSSZ KÖNYV. 2) Ha nem vagy istenhívő, akkor ne olvass ilyen könyveket! Vannak pszichológia-könyvek, amelyek messze jobbak. 3) Ha valakinek ilyen erőleves-könyveket kell olvasgatnia, az nem azt jelenti, hogy ezekben a könyvekben találja meg a megoldást bizonyos kérdésekre. A fenét, nincs ezekben semmi. Annyit jelent, hogy neked szükséged van arra, hogy valaki minden nap megtámogasson, erőt adjon, mert magad nagyon gyenge vagy. 4) Az egész bejegyzésben egy büdös kukk, világmegváltó gondolat nincs, csak langyos érzések. Tehát nem tudtál a könyvből egyetlen értelmes gondolatot sem ideírni. 5) Ha a gyerekkorodban voltál szerinted a legközelebb a magad igazságához, akkor valamit nagyon elqrtál, hiszen életedben nem jutottál előrébb. Normális embernél a több tapasztalat, több tudás azt kell, hogy eredményezze, hogy előrébb van, mint mondjuk 5 övvel ezelőtt. Én mindig meg tudom mondani, hogy mik azok a dolgok, amikben bölcsebb vagyok korábbi magamnál. Ha te nem, akkor jól elbasztad. 6) Ha lehet, ne ilyen hülye könyvek, és hülye megmondóemberek függőségében élj, legalább okos emberek könyveit olvasd! Még, ha ilyen kis szerencsétlen is vagy.

2582 2012.09.01. 10:02:40

math: De rég volt már, hogy ilyen nagyon okos ember tévedt a blogomra... Ezért jó főoldalra kerülni. Ha nem ebben a minősítő stílusban írtad volna a véleményed, megválaszolnám pontról pontra. Így azonban nem látom értelmét, pedig alaposan félreértetted (vagy inkább szándékosan félreértelmezted), amit olvastál. Beszélgetésben szívesen részt veszek, de hogy támadásokra magyarázkodjak, arra nincs szükségem. Mindenesetre a stílusodból jól látszik, hogy te mennyire bölcs ember vagy. Szerencsére ez rólad szól, nem rólam.

125039 2012.09.01. 22:01:28

Az utóbbi 10 évben magam is igen nagy jártasságra tettem szert spirituális témában, s szerintem ez a könyv a legjobbak közé tartozik. Számomra hiteles. Fő helyen van a polcomon. :)

s.t. 2012.09.03. 20:17:01

Még gimis koromban olvastam. Akkor rám is ilyen hatással volt. Aztán újra akartam olvasni, de nem ment valamiért. Nem olyan időszakom volt, amikor ezt be tudtam volna fogadni. És azóta sincs. Valahogy mesterkéltnek tűnt később. Nemrég olvastam Dr. Michael Newton - Lelkünk útja című könyvét, az hasonló hatással volt rám, mint anno ez. Nem gondolom, hogy igaz lenne, hajlok rá, hogy fikció, de ennél logikusabb "vallást" még nem hallottam, valahogy beleillett a világképembe, sőt kiegészítette a rajta lévő lyukakat. Most pár évig ez lesz a vallásom, amíg nem találok jobbat.:) Szerintem érdemes elolvasni ezt is.

2582 2012.09.03. 21:09:52

[s.t.](#12703941) Köszönöm.

35831 2012.09.04. 19:39:51

"Mindenesetre a stílusodból jól látszik, hogy te mennyire bölcs ember vagy" ja, te még ott tartasz, hogy a bölcs ember az valami csendes, szakállas, görnyedt hátú, bottal járkáló ember.:) Kb annyira baromságot írtál, mintha azt írnám, hogy szemöveges vagyok, látszik, hogy bölcs vagyok.:)

161769 2012.09.06. 11:25:55

Felvéve az "érdemes elolvasni" könyvek listájára. ;)

egybeteg 2012.09.08. 01:57:38

math, szinte tapintható, mennyire nem vágod az iróniát, pedig bölcs vagy. Viszont ezesetben a szmájli használatát nem erőltetném a helyedben. Olyan mint egy sasjózsi-kabaré, illetve önmagad paródiája.:)

Lovelight 2012.09.19. 23:11:20

Érdekes látni a változást amin keresztülmész. Mármint ezt teljesen pozitív értelemben mondom. :-) Jó könyv! ;-)
süti beállítások módosítása